Red Hat je světovým lídrem v oblasti poskytování řešení založených na open source technologiích, mezi které patří cloudové, virtualizační, storage, linuxové a middlewarové technologie. Vývojáři v Red Hatu se aktivně zapojují do komunit kolem open source technologií. Díky tomu dovedou inovovat mnohem efektivněji než tradiční vývojová centra. Red Hat přináší kód, zdroje a zkušenosti komunitám, které pak pracují na řešení problémů zákazníků. Tak funguje přirozený open source ekosystém. Vedle technologií nabízí Red Hat svým zákazníkům rovněž vysoce oceňovanou technickou podporu, školení a konzultační služby.

V současné době Red Hat směřuje úsilí do budování platforem pro otevřené hybridní cloudy, které hrají klíčovou roli v budoucnosti podnikového IT. Dnes na produkty společnosti Red Hat spoléhá více než 90 % firem ze skupiny Fortune 500, což je žebříček nejúspěšnějších amerických firem. Podle žebříčku magazínu Forbes se stal Red Hat třetím nejlepším zaměstnavatelem na světě za rok 2019 a několikrát se také umístil v žebříčku "Nejinovativnější světové společnosti".

Společnost Red Hat neustále roste a po celém světě aktuálně zaměstnává tisíce inženýrů v 85 pobočkách ve 35 zemích, přičemž největší vývojové centrum sídlí právě v Brně. Otevřený přístup, jedinečná kultura a prostředí pro neustálé inovace nabízí množství příležitostí ovlivnit svět.

Více informací o společnosti Red Hat a novinkách v oblasti spolupráce s univerzitami naleznete na webu research.redhat.com.


Přednášky

Témata závěrečných prací

  • BP: Testovací dvojník pro zařízení a soubory