Archív: 2023

Panelová diskuze s absolventy

Místnost E112 17:30 - 18:00

Panelová diskuze s absolventy z Partnerských firem + setkání s absolventy na stáncích Partnerů.

Adam Kučera

Adam absolvoval FIT VUT v Brně se specializací v počítačovém vidění. Momentálně pracuje jako softwarový inženýr v Thermo Fisher Scientific v týmu pro výzkum a vývoj v problematice zpracování obrazu ze skenovacích elektronových mikroskopů. Už více než rok se úspěšně podílí na vývoji algoritmů, od obecného zlepšování kvality obrazu až po automatizaci různých průmyslných a vědeckých aplikací. Náplní jeho práce je jak samotný vývoj metod, tak jejich přetavování do efektivního produkčního kódu.

Adriana Blašková

Adriana už počas štúdia na FIT VUT začala pracovať v spoločnosti Mavenir, ktorá sa zaoberá vývojom telekomunikačného SW pre mobilných operátorov. Po absolvovaní vysokej školy sa stala členkou tímu, ktorý vyvíja komponenty (nie len) 5G siete. Rolu vývojárky momentálne rozšírila o ďalšiu pozíciu, kde sa zameriava na agilny rozvoj tímov a uplatňuje prvky projektového managementu.

Filip Jeřábek

Ještě při studiích informatiky na FIT VUT absolvoval Filip stáž v SAP, na kterou navázal jako Junior Backend Developer. V současné době působí v týmu, který se zabývá vývojem řešení pro oblast business process intelligence. Filip se konkrétně zaměřuje na získávání dat ze zdrojových systémů pro jejich další zpracování.

Jan Fiedor

Jan Fiedor má 14 let zkušeností v oblasti pokročilé analýzy software a posledních 6 let se navíc věnuje oblastem systémového inženýrství, specifikace požadavků a interoperability. Ve společnosti Honeywell působí v oddělení vývoje software zaměřeného na návrh a analýzu bezpečnostně-kritických systémů jako jsou komponenty do letadel s úzkými vazbami na oddělení výzkumu. Je zapojen do mezinárodních pracovních skupin pro standardizaci, archivaci, a interoperabilitu MBSE (model-based system engineering) dat vedených společnostmi AIRBUS a Boeing. Na FIT VUT působí jako externí výzkumný pracovník ve výzkumné skupině formální analýzy a verifikace VeriFIT, kde je zapojen do několika Evropských projektů a koordinuje spolupráci se společností Honeywell i dalšími partnery mimo Evropu jako jsou výzkumníci z amerických univerzit nebo NASA. Součástí jeho práce je sledovat trendy a pokroky ve výzkumu a pomáhat je aplikovat v praxi.

Lucie Vrtělová

Lucie dokončila studium na VUT FIT v roce 2018, během kterého 2 roky pracovala ve startupové firmě zaměřené na internetovou bezpečnost. Po ukončení studia začala pracovat v Red Hatu jako quality engineer pro produkt Satellite - produkt pro správu infrastruktury speciálně navržený tak, aby udržoval prostředí Red Hat Enterprise Linux a další infrastrukturu Red Hat v provozu efektivně, se zabezpečením a v souladu s různými standardy. Nyní už rok a půl působí jako manager pro stejnojmenný tým. Náplní její práce je řízení týmu, řízení týmových a mezitýmových konfliktů, hodnocení a řízení výkonu. Lucie také stanovuje týmové priority, dohlíží na jejich plnění a sleduje termíny pro bezproblémové dodání nejnovější verze produktu.

Michal Křen

Michal Křen je vedoucí uherskohradišťské pobočky firmy Edhouse, která dělá SW pro vědu a techniku. Kromě toho také vyvíjí servisu pro rychlé zpracované velkého množství dat ze specifického detektoru z elektronového mikroskopu. Je absolventem FIT VUT a během studia byl jeho nejoblíbenější předmět modelování a simulace.

Ondřej Nový

Ondra absolvoval FIT VUT v Brně v roce 2008. V Seznamu pracuje od března 2015. Stojí v čele vývoje obsahových služeb, mezi které patří domovská stránka Seznamu, Novinky.cz, Sport.cz, či třeba Seznam Zprávy. Nejvíce ho naplňuje práce na projektech, které lidem usnadňují život. Baví ho diskutovaná témata a opensource programy. Po práci mu dobíjí energii rodina, hlavně jeho dva synové.