Archív: 2020

Využití moderních FPGA / SoC v RF aplikacích pro letecký průmysl

H 19:05 - 19:30

Rostoucí nároky na avioniku vytvářejí tlak na zvýšení výkonu, snížení nákladů a doby vývoje. Perspektivním řešením je použití SoC FPGA, tj. vyšší intergrace HW a SW do jednoho celku. Dozvíte se, jak funguje vysokorychlostní rozhraní FPGA a jejich použití v RF aplikacích, proč směřujeme k vyšší integraci od FPGA k SoC a RF SoC, a jaké jsou výhody použití SoC proti běžnému přístupu, kdy HW/FPGA a SW jsou vyvíjeny odděleně.

Juraj Priskin

Ve společnosti Honeywell pracuji jako ASIC/FPGA inženýr od roku 2004. Kromě návrhářské práce vedu i projektový tým inženýrů. Během své praxe v divizi Aerospace jsem pracoval na různých produktech pro letadla jako jsou Flight Controls, Flight Management Computers, podpůrné obvody pro kokpit display-e atd. Od roku 2016 pracuji na FPGA/SoC pro radary v leteckém průmyslu. Ve volném čase vedu kroužek pro školní děti, kde je vedeme k technice a vědě obecně.

Vojtěch Terš

V průběhu studia na CVUT FEL jsem se věnoval zpracování signálu pro GNSS systémy a buněčnou mikrobiologii zpočátku v prostředí Matlab, posléze i v technologii nVidia CUDA, kterou mám v současné době vedenou spíše jako koníček a díky které jsem se dostal po dokončení studia v roce 2016 nejprve k vývoji C/C++/CUDA a hned vzápětí k FPGA/SoC, kde jsem po 3 roky působil jako návrhář specializovaného SDR přijímače. Rád se rozvíjím a učím nové věci, k čemuž mám na nových projektech u Honeywellu výbornou příležitost. Ve volném čase rád pracuji v lese a jezdím na kole, příležitostně sepisuji technické články na svém blogu, který si sám spravuji.