Archív: 2022

Panelová diskuze: Na kterých oblastech IT dnes stojí světová společnost ?

Místnost E112 15:05 - 15:55

IT dnes prorostlo snad do většiny odvětví lidské činnosti. Jsou ještě, a popř. jaké oblasti, kde zatím IT není? Podíváme-li se na druhou stranu spektra nasazení IT, v jakých oblastech je použití IT zcela klíčové pro běh světa? Co nám toto využití IT přináší a naopak, jaká nová rizika to přineslo? Jak by měl další vývoj IT vypadat, abychom rizika snižovali a přitom měli z IT co největší užitek? O tomto a dalších souvisejících otázkách budou debatovat zástupci IT průmyslu.

Filip Matuška

Filip vystudoval Ekonomickou informatiku na Mendelově univerzitě v Brně. Již na univerzitě pracoval jako vývojář univerzitního informačního systému. První komerční zkušenosti začal sbírat ve společnosti Siemens jako C++ vývojář backend serveru pro mobilní sítě 3. generace. Po 5 letech přešel do společnosti FEI (současný Thermo Fisher Scientific), kde začal jako SW projektový manažer. Několik let úspěšně vedl SW projekty pro elektronové mikroskopy a byl u řady důležitých produktových novinek uváděných na trh. Nyní se již 5 rokem věnuje vedení SW oddělení, přičemž v posledních 2 letech se jedná o globální tým z celého světa (CZ, USA, NL, UK, Korea). Filip je velký podporovatel inovací a snaží se stále posouvat SW v naší společnosti dál a dál.

Ivan Púdelka

Ivan se pohybuje ve světě vývoje softwaru už více než 12 let, z toho posledních 5 let v SAP. Vždy ho motivovala zvědavost a touha vidět do vývoje ze všech stran a úhlů, proto během své dosavadní kariéry vyzkoušel více rolí. Pracoval jako Backend i Frontend Developer, Scrum Master, Product Owner či Team Leader zastřešující vývoj přes několik časových pásem. V současnosti zastává roli Development Managera. I když programovaní je pro něj radost, ještě bližší mu je práce s lidmi, jejich vedení, mentoring, coaching a rozvoj jejich talentu. Ve volném čase ho baví objevovat svět, ten vnitřní i ten kolem nás.

Jan Bobek

Jan Bobek pracuje v Edhouse asi 3 roky na pozici software engineer pro zákazníka Thermo Fisher Scientific. Je součástí týmu ChemiSem, který se zabývá EDS analýzou pro SEM mikroskop.

Jan Zelený

Jan is an Engineering Director at Red Hat who is passionate about the technical work as much as the people and about leading the team. He believes that well-working teams can do greater things than any individual, and he likes building strong teams that have drive and passion for what they do. His current role and passion is leading a team of engineers that enable data-driven development and operations of OpenShift Container Platform.

Libor Skydánek

Libor graduated from BUT in 2009 and since then worked for companies such as NetSuite or Mavenir. One year ago, he decided to join Smartlook to use his previous experience and lead one of our really important backend teams, to help us sustain our growth and improve both processes and application infrastructure to avoid bottlenecks and deadlocks in our path to success.

Marek Řehulka

Vystudoval jsem obor Informační systémy na FIT VUT a po desetileté praxi software inženýra jsem tento rok nastoupil na pozici CTO v GINA Software. Zaměřuji se na kvalitu a efektivitu softwarových řešení, jejich architektury a souvisejících procesů, automatizaci, user-centered design, leadership, inovace a hledání příležitostí. Vždy jsem chtěl vytvářet lepší svět pomocí technologií a tuto vizi jsem začal konečně realizovat.

Martin Humpola

Po studiích na VUT a Masarykově univerzitě Martin pracoval v IBM, kde začínal jako Team Leader. Postupně prošel dalšími zajímavými pozicemi v oblasti projektového managementu. Nejdříve na pozici Transition and Transformation Project Manager, později jako manažer oddělení. Následně několik let působil jako Site Operations & CSR Manager, University Program and Client Experience Programs Lead. Momentálně se jakoi Client Technical Solution Manager věnuje tvorbě návrhů a řešení pro bankovní klienty ve společnosti Kyndryl.