Archiv: 2021

Cesta AI do oblak – Použití AI v nových segmentech letectví

Místnost E112 - 16:00

Umělá inteligence je tu s námi už přibližně 60 let, letadla přes 100 let. Jejich cesty se ale až dosud příliš nesetkávaly. Proč tomu tak je? A jak dosáhnout toho, aby se moderní a dynamickou technologii jako je AI, která již pronikla do téměř všech oblastí života, podařilo skloubit s i letectvím, kde je bezpečnost vždy na prvním místě? Na tom pracujeme v Honeywell Aerospace v Brně. Už teď víme, že umělá inteligence přinese letectví větší bezpečnost a spolehlivost a otevře dveře novým odvětvím, jako jsou například autonomní Dron a AeroMobile. Zpracování řeči a přirozeného jazyka, multimodální zpracování dat, strojové učení, extrakce a digitalizace lidských zkušeností, rozdělení úkolů mezi pilota a inteligentní asistenty - tomu všemu se u nás věnujeme a rádi se s vámi během této přednášky podělíme o některá zjištění.

Hicham Atassi

Hicham Atassi získal v roce 2007 magisterský titul v oboru teleinformatika a v roce 2014 doktorský titul v oboru zpracování řeči. Po devíti letech práce v akademické sféře nastoupil do společnosti Honeywell Aerospace Brno, kde působí jako Senior Software Design Engineer a pracuje na projektech souvisejících se zpracováním řeči a inteligentním sledováním.

Michal Košík

Vystudoval umělou inteligenci na FIT VUT a v Honeywellu se už více než 8 let věnuje různým způsobům interakce pilota s kokpitem, rozšířené realitě a v posledních 2 letech také nahrazení pilota umělou inteligencí.