Z důvodů zdravotní situace v ČR je akce odložena na začátek února 2021.

V případě, že se po vyhlášení nového termínu nebudete moci akce zúčastnit, Vám bude poplatek na základě Vaší žádosti vrácen. Způsob podání žádosti bude upřesněn společně s vyhlášením nového termínu (Toto se netýká první 42 registrovaných studentů FIT, kteří mají akci zdarma (poplatek jim bude automaticky vrácen)).

Chytrý robot pro automatickou kontrolu kvality

Místnost E104 - 15:40

Na přednášce se dozvíte, jak vypadá a jak funguje chytrý robot vyvíjený společností Y Soft v Brně. Z jakých se robot skládá částí a na jakých vylepšeních aktuálně pracujeme – mezi hlavní oblasti patří elektronika, která počítá inverzní kinematiku pro natočení servomotorů robota, inteligentní stylus schopný měřit velikost tlaku při stisku a také vyměnitelné nástroje umožňující další funkce pro manipulaci, senzory a další.

Radek Jirges

Radek Jirges pracuje ve Y Softu na pozici SW and HW developer a vystudoval VUT Fakultu Strojního Inženýrství, obor Mechatronika. Radek je zapáleným konstruktérem a tvůrcem různého HW v kombinaci s robotikou, díky mnoha létům stráveným v modelářském kroužku a na letišti. Ve volném čase střídá enduro motorku a horské kolo.