Z důvodů zdravotní situace v ČR je akce odložena na začátek února 2021.

V případě, že se po vyhlášení nového termínu nebudete moci akce zúčastnit, Vám bude poplatek na základě Vaší žádosti vrácen. Způsob podání žádosti bude upřesněn společně s vyhlášením nového termínu (Toto se netýká první 42 registrovaných studentů FIT, kteří mají akci zdarma (poplatek jim bude automaticky vrácen)).

Jak na tvorbu serverless aplikací s pomocí Azure Functions

Místnost E112 - 16:10

Azure Functions se neustále zdokonalují, a tak toho se serverless aplikacemi můžeme dosáhnout čím dál víc. Vývojářům například umožňují zdolat překážky v serverless světě za pomoci event-driven programovacího modelu. Jak si ale takovou serverless aplikaci s pomocí Azure Functions vytvořit? Co všechno nám Azure Functions umožňují? Během přednášky vám povím, co to vlastně serverless aplikace jsou, jak do toho zapadají Azure Functions, jaké různé Azure Functions existují, jak jsou zpoplatněny a jak můžou být hostovány. Dále se podíváme na to, jak si Azure Functions vyzkoušet přímo v Azure portálu bez lokálně nainstalovaného vývojářského prostředí. Všechny příklady budou v programovacím jazyce C#.

Dávid Kaya

Dávid Kaya pracuje ve Y Softu už 6 let, aktuálně na pozici Engineering Tech Lead, je také členem neziskové organizace .NET Foundation. Ve volném čase se rád věnuje open-source projektům, focení, cyklistice a příležitostně i blogování. Pod záštitou Y Softu organizuje technologické meetupy pro veřejnost nazývané YSoft: Technology Hour.