Archiv: 2021

Panelová diskuze s absolventy

Místnost E112 - 17:30

Kratší Panelová diskuze s absolventy z Partnerských firem Setkání s absolventy na stáncích Partnerů + coffeebreak v prostorách konference.

Bronislav Přibyl

Broněk vystudoval FIT v roce 2010 a do roku 2017 pracoval na disertaci v oblasti počítačového vidění. Poté si ho získal Thermo Fisher Scientific, kde působí jako softwarový inženýr a vyvíjí aplikační software pro elektronové mikroskopy v C#. Baví ho sofistikovanost těchto vědeckých přístrojů a věří, že právě software je klíčem ke zjednodušení ovládání a zpřístupnění většímu okruhu výzkumníků.

Jakub Sochor

Jakub vede tým zabývající se rozpoznáním otisků prstů ve společnosti Innovatrics. Je držitelem doktorského titulu z FIT VUT kde se zabýval strojovým účením a počítačovým viděním. Dříve pracoval v zahraničí pro vícero společností (PTC, Google) přičemž jeho zaměřením na všech těchto pozicích bylo stále strojové učení ovšem s důrazem na různé aspekty.

Jiří Maňásek

Jiří absolvoval obor Informační technologie na FIT VUT v roce 2013. Poté se zabýval vývojem a automatickým testováním desktopových aplikací v oblasti internetové bezpečnosti pro Windows a Mac. Před třemi lety začal své působení v TESCANu Brno, kde se nejprve zabýval vývojem SW pro rastrovací elektronové mikroskopy (SEM). V poslední době pracuje na specifickém projektu, kde řeší návrh a vývoj softwarového modulu elektronové litografie pro vytváření nanometrových 2D struktur na SEM zařízeních.

Michal Ergens

Michal má rád lidi, hudbu, sport a mainframe: Už dvacet let se specializuje na správu mainframe serverů a produktů v této oblasti. Je jedním z předních odborníků úzkoprofilové skupiny zSeries expertů v Brně. Jeho působení je řadu let spjato s IBM Client Innovation Centre Brno, nyní Kyndryl Client Center. Na mainframe ho baví jeho SW možnosti, stabilita a možnost detailní konfigurace. Svůj zájem a znalosti předává i v odborném kurzu Správa server IBM mainframe.

Petr Bečka

Petr působí v SAP přes 5 let. Do firmy nastoupil na částečný úvazek během studií na FIT VUT. Díky podpoře studentů v SAP se mu dařilo věnovat se studiu naplno při práci. Praxi začal získávat v testování a vývoji cloudových účetních aplikací, časem se stal frontendovým vývojářem na plný úvazek. V současnoti pracuje na cloudovém řešení pro podporu konsolidace účetní uzávěrky. Technologií, se kterou se každý den setkává, je SAPUI5 framework jazyka JavaScript. Ve volném čase rád zkoumá různé frameworky jazyka JavaScript a věnuje se MMA.

Viktor Puš

Viktor pracuje od roku 2020 v Intelu jako Compiler Engineering Manager, předtím byl technickým ředitelem brněnského startupu Netcope Technologies. Pohybuje se na pomezí hardware, software a sítí, v současnosti se svým týmem v Brně vyvíjí překladač jazyka P4, kterým velká datová centra programují svou síťovou infrastrukturu. Viktor vystudoval bakalářský, magisterský a doktorský studijní program na FIT VUT.