Archív: 2022

Panelová diskuze s absolventy

Místnost E112 17:30 - 18:00

Panelová diskuze s absolventy z Partnerských firem + setkání s absolventy na stáncích Partnerů.

Aleš Macek

Absolvoval FIT na VUT a obor Ekonomie a management na Mendelově univerzitě. V rámci své kariéry prošel několika pozicemi souvisejícími s vývojem software – od programování, testování, definování procesů až po vedení projektů a týmů. V současné době vede v Honeywellu brněnský SATCOM tým, který se věnuje vývoji zařízení pro satelitní komunikaci do letadel a dronů, včetně specifikace nových standardů ve spolupráci s ESA a Inmarsat.

David Piškula

David dokončil studium na VUT FIT v roce 2019. Během něj 2 roky pracoval v NXP jako student na diplomové práci zaměřené na Internet věcí a teď 3 roky působí jako Systémový a aplikační inženýr. Náplní jeho práce je mimo jiné technická podpora mikrokontrolerů, tvorba různých podpůrných materiálů, vývoj demo aplikací, a obecně pomáhání zákazníkům při tvorbě produktů založených na NXP technologiích.

Jan Ježek

Honza pracuje v SAP už téměř 5 let. Při částečném úvazku ještě co by student FIT VUT se zaměřoval na automatické testy. Při dokončování bakalářské práce a přípravě na státnice našel u svých kolegů a manažera plnou podporu. Mezitím se pracovně plně posunul na programování v jazyce ABAP. Dnes se jako Software Developer věnuje fullstack vývoji nové aplikace s využitím jazyka JavaScript a frameworku SAPUI5. Ve svém volném čase rád hraje počítačové hry a tančí společenské tance.

Jaroslav Kadlec

Jarda vyvíjí SW v C#/.NET od roku 2003. Po vystudování FITu na UPGM pracoval 10 let jako vývojář a architekt v oblasti distribuovaných interaktivních simulací pro výcvik ozbrojených složek (implementoval full mission simulátor BVP-2, rekonfigurovatelné virtuální simulátory a simulátory pro podporu výcviku složek Integrovaného Záchranného Systému). V současné době pracuje na vývoji SW pro elektronové rastrovací mikroskopy, zaměřené zejména na průmysl (automobilový, železozpracující), ale také na aditivní (3D tisk) a nebo forenzních laboratoře (nalezení střelného prachu). A není na to sám, vede dva týmy podobných nadšenců. Velmi rád zkouší nové věci a technologie, ve volném čase zkouší mentoring a coaching, dělá trochu do bojových umění a hodně plave.

Michal Křen

Michal Křen je vedoucí uherskohradišťské pobočky firmy Edhouse, která dělá SW pro vědu a techniku. Kromě toho také vyvíjí servis pro rychlé zpracované velkého množství dat ze specifického detektoru z elektronového mikroskopu. Je absolventem FIT VUT a během studia byl jeho nejoblíbenější předmět modelování a simulace.

Pavel Šeda

Pavel Šeda je absolventem Fakulty informatiky MU (Mgr.) a Fakulty elektrotechniky a komunikačních technologií VUT FEKT (Ing, Ph.D.). Během studií se stal členem mezinárodního týmu v IBM, kde pracoval jako Java vývojář. Dále pracoval jako IT Specialista na Fakultě informatiky MU a Ústavu výpočetní techniky taktéž. V současné době působí jako výzkumník na VUT FEKT a dále pracuje jako hlavní IT Architect na dvou globálních projektech v Kyndryl Client Center se specializací na vývoj interních softwarových řešení pro evidence dat a postupů v data centrech.

Radek Štourač

Radek je absolventem FIT VUT Brno a spoluzakladatelem společnosti KINALI. Od založení společnosti v roce 2006 je hlavní tváří společnosti, kterou se snaží směřovat do využívání nejmodernějších technologií a silného výzkumu. KINALI je dnes klíčovým hráčem na poli průmyslové automatizace, optické kontroly kvality a stavby pokročilých robotických systémů. KINALI je globálním kompetenčním centrem v oblasti Průmyslu 4.0, související služby tvoří zásadní exportní artikl společnosti.

Viktor Malík

Since 2017, when he finished his Master's degree at FIT BUT, Viktor has been a Software Engineer at Red Hat. Currently, he is working in the Linux kernel engineering, where he develops and maintains the BPF technology. He is passionate about many advanced tech topics, mainly related to program tracing and analysis. At the same time, Viktor is doing his PhD at FIT BUT where he specializes in formal verification and static analysis of low-level software."