Z důvodů zdravotní situace v ČR je akce odložena na začátek února 2021.

V případě, že se po vyhlášení nového termínu nebudete moci akce zúčastnit, Vám bude poplatek na základě Vaší žádosti vrácen. Způsob podání žádosti bude upřesněn společně s vyhlášením nového termínu (Toto se netýká první 42 registrovaných studentů FIT, kteří mají akci zdarma (poplatek jim bude automaticky vrácen)).

Využití moderních FPGA / SoC v RF aplikacích pro letecký průmysl

Místnost E112 - 19:05

Rostoucí nároky na avioniku vytvářejí tlak na zvýšení výkonu, snížení nákladů a doby vývoje. Perspektivním řešením je použití SoC FPGA, tj. vyšší intergrace HW a SW do jednoho celku. Dozvíte se, jak funguje vysokorychlostní rozhraní FPGA a jejich použití v RF aplikacích, proč směřujeme k vyšší integraci od FPGA k SoC a RF SoC, a jaké jsou výhody použití SoC proti běžnému přístupu, kdy HW/FPGA a SW jsou vyvíjeny odděleně.

Juraj Priskin

Ve společnosti Honeywell pracuji jako ASIC/FPGA inženýr od roku 2004. Kromě návrhářské práce vedu i projektový tým inženýrů. Během své praxe v divizi Aerospace jsem pracoval na různých produktech pro letadla jako jsou Flight Controls, Flight Management Computers, podpůrné obvody pro kokpit display-e atd. Od roku 2016 pracuji na FPGA/SoC pro radary v leteckém průmyslu. Ve volném čase vedu kroužek pro školní děti, kde je vedeme k technice a vědě obecně.

Tomáš Tóth

Mám dvacet let zkušeností v oboru vývoje ASIC a FPGA, včetně vývoje ASICů s nízkou spotřebou, inteligentních senzorů, mikrokontrolérů a RFID. Od roku 2007 pracuji ve firmě Honeywell v oddělení pro vývoj elektroniky převážně pro velká dopravní letadla s důrazem na bezpečnost. Pracoval jsem na produktech jako jsou obvody pro radio-altimeter - výškoměr, černou skříňku, komunikace-navigace (COMNAV) systémy. Vedu menší týmy o počtu několika inženýrů. Od roku 2016 spolupracuji na vývoji nové generace vysoce-integrovaných sekundárních radarů (TCAS, transponder) pro řízení letového provozu. Mezi mé záliby patří příroda, tango a literatura.

Vojtěch Terš

V průběhu studia na CVUT FEL jsem se věnoval zpracování signálu pro GNSS systémy a buněčnou mikrobiologii zpočátku v prostředí Matlab, posléze i v technologii nVidia CUDA, kterou mám v současné době vedenou spíše jako koníček a díky které jsem se dostal po dokončení studia v roce 2016 nejprve k vývoji C/C++/CUDA a hned vzápětí k FPGA/SoC, kde jsem po 3 roky působil jako návrhář specializovaného SDR přijímače. Rád se rozvíjím a učím nové věci, k čemuž mám na nových projektech u Honeywellu výbornou příležitost. Ve volném čase rád pracuji v lese a jezdím na kole, příležitostně sepisuji technické články na svém blogu, který si sám spravuji.