Z důvodů zdravotní situace v ČR je akce odložena na začátek února 2021.

V případě, že se po vyhlášení nového termínu nebudete moci akce zúčastnit, Vám bude poplatek na základě Vaší žádosti vrácen. Způsob podání žádosti bude upřesněn společně s vyhlášením nového termínu (Toto se netýká první 42 registrovaných studentů FIT, kteří mají akci zdarma (poplatek jim bude automaticky vrácen)).

CI/CD: Moderní způsob vývoje a nasazování software

Místnost E112 - 15:10

Požadavky na kvalitu, robustnost, rychlost vývoje a nasazování nových softwarových verzí do produkčního prostředí se neustále zvyšují. Zákazníci vyžadují vysoký standard a okamžitou nápravu případných chyb. Doby, kdy ještě stačil jeden počítač k sestavení i většího produktu, jsou již dávno minulostí. Stejně tak se mračna stahují nad konceptem nočních buildů. Na přednášce si poodkryjeme základy moderního sestavování a nasazování software. Podíváme se, jak může vypadat CI/CD pipelina, která sestaví, otestuje, vyrobí výsledný artefakt a ideálně i nasadí do produkce každý platný inkrement doručený vývojáři do repozitáře. Ukážeme si také příklad toho, jak může vypadat infrastruktura, na které lze takovéto řešení provozovat a jak k tomu mohou přispívat moderní technologie typu Docker, Kubernetes, OpenStack a další.

Stanislav Novák

Dlouhodobě působí v oblasti vývoje software. Své první nesmělé krůčky ve světě programování podnikal již na osmibitovém Atari před více než pětadvaceti lety. Od té doby, přes veškerou svou snahu a nabírání znalostí, pracuje s celou řadou technologií a stále nedochází stavu uspokojení z plného porozumění. Od počátků, věnovaných čistě programování v celé řadě jazyků, přes řešení architektonických problémů komplexních systémů, upírá v posledních letech svou pozornost i do světa DevOps. Pevně doufá, že na zajímavé problémy k řešení bude narážet ještě dlouho.