Umělá inteligence v televizní produkci zaměřené na sport

Místnost E112 19:30 - 19:55

Televizní produkce sportovních přenosů zahrnuje mnoho úkolů. V rámci této přednášky představíme některé z těchto úkolů a zároveň se budeme věnovat jejich řešení pomocí umělé inteligence. V kontextu sportovních přenosů je častým problémem zejména kalibrace kamery a sledování (tracking) hráčů pro umožnění přesné a zároveň rychlé telestrace. Závěrem představíme platformu Live, která je revolučním řešením pro televizní přenosy v cloudu, a která využívá automatickou detekci událostí ve fotbale ke zjednodušení tvorby opakovaných záběrů.

Dominika Trebatická

Dominika je vedoucí týmu Chyron AI, kde se zaměřuje na výzkum a vývoj chytrých funkcí pomocí umělé inteligence do softwaru pro televizní produkci. V Chyronu je nadšenou vývojářkou od roku 2015 a zároveň je absolventkou FI MUNI.

Jan Brejcha

Jan je inženýr strojového učení v týmu Chyron AI, kde se od roku 2021 zaměřuje na výzkum a vývoj nových funkcí pomocí umělé inteligence. Zároveň je absolventem ČVUT v programu softwarového inženýrství a absolventem doktorského programu na FIT VUT, kde se soustředil na výzkum metod počítačového vidění v kontextu vizuální lokalizace.